Březen 2012

Pauza

30. března 2012 v 22:32 | Plex
Omlouvám se za mojí blogovou absenci. Nemám čas, ale hlavně nemám chuť. Docházejí mi nápady. A taky se snažím zbavovat závislosti na počítači. Mnohdy jsem totiž přišla ze školy, zapnula počítač a seděla tam do půl desáté do noci. To je něco hroznýho. Snažím se to teď snižovat. Ha, dokonce jsem v úterý a ve středu počítač ani nezapla. Takže myslím, že s blogem potřebuji pauzu. Alespoň na dva týdny. To znamená, že nepočítejte s obíháním. Takže se uvidíme třináctého dubna.
Tak zatím. ;))

Moje nejoblíbenější...

26. března 2012 v 19:44 | Plex | 
...písničky. Jo, sice to nemá nic společného s koňmi ani jinými zvířaty, ale vůbec nevadí. Samozřejmě to nemusíte číst, ani si to poslechnout. Ale když mi napíšete názor na tyto písničky, budu moc ráda. Takže abych objasnila, nejsou to takovéty nejmodernější písničky, pecky, co hrajou v rádiu. Ty se mi opravdu nelíbí. Tohle jsou songy, které se hrály v rádiu třeba před pěti lety nebo tak, ale určitě většinu z nich znát budete.
(na pořadí teď nezáleží!)

Green Day - WAKE ME UP WHEN SEPTEMBER ENDS
(přetočte video k do půlky, tam začíná samotná píseň)
Krásná písnička i klip. Často jí zpíváme při hudebce. :D ;))

Black Eyed Peas - WHERE IS THE LOVE?
Na to, že B.E.P. dělají spíše takou tu disco hudbu, tak tahle je úplně jiná. Jen se zamyslete nad tím textem! Zpívá se tam o diskriminaci, rasismu, válce i míru a o tom, kam zmizela láska.

Outkast - HEY YA!
Hm. Zde se nad textem nezamýšlím, miluju tu melodii.

John Lennon - IMAGINE
Stará, ale krásná. Klasika. :')

Tak co? Která se vám líbí nejvíce? ;))

Darla

24. března 2012 v 17:20 | Plex |  Zvířata
Říkáme jí: Darla, Dárlí
Celé jméno: Darla Chips [darla čips]
Plemeno: Šeltie
Pohlaví: Fena
Datum narození: únor 2010
Využití: ---
Darlina sice není moje, ale mé babičky. Mám jí ale ráda a poměrně často jí vidím, tak jí sem dám. Dokonce jsme si jí byli s babičkou vybírat. Darla je divoká a přátelská, pravá šeltie. Na šeltii je poměrně vysoká, takže vypadá jako kříženec mezi borderkou a šeltií (ale není!). I přes to, že má PP, nemá ani odpovídající zbarvení (u šeltií nesmí převládat bílá, což zrovna u Darly převládá).(Profesionální fotky od mého otce. :D)

22.3.2012

22. března 2012 v 18:56 | Plex
Takže včera jsem byla na té olympiádě z češtiny. Skládala se ze dvou částí - jazykové a slohové. Na každou jsme měli 60 minut. Bylo to fakt hodně těžký a myslím, že se mi to asi moc nepovedlo :(( Teda ta jazyková byla těžká, sloh byl v pohodě. Tak tady vám dám nějaký příklad z té olympiády, abyste věděli, jak to bylo těžký. Kdo chce, může napsat správné výsledky: Byla věta Zaznamenáváme zprávy, které se udály v minulém roce. A tady jsme měli určit, v čem je věta špatně formulovaná. Nakonec jsem na to snad přišla, ale nevím, zda je to správně. :D Zkuste to, jestli se shodnem. Jinak na sloh bylo téma A je tu zase pondělí... a měli jsme to psát z pohledu jakékoliv běžně užívané věci, jakože to ta věc vypráví. Psala jsem to z pohledu křídy ve škole. :DD
Určitě jste si mnozí všimli článku o týraných chrtech, který jsem zde uveřejnila. Jak jistě víte, chrt je můj nejoblíbenější typ psa. Ihned, jak budu dospělá si chrta pořídím. Prvně jsem myslela, že si pořídím barzoje (ruský chrt), ale pak si uvědomila, že vysloužilí chrti tu pomoc potřebují mnohem více. Takže si pořídím vysloužilého greyhounda, popřípadě galga nebo lurchera. A proto také teď na internetu trávím většinu času na stránkách chrtivnouzi.cz, kde si pročítám všechny chrtíky k adopci (i když svého si budu moci bohužel pořídit až za několik let, až budu bydlet ve vlastním). Nejvíce se mi líbí greyhound jménem Oscar, jen se na něj podívejte! ♥ Ty očka, ta postava, to zbarvení! Uáá! ♥ Dále je pak přenádherný Billy! ♥ To je taky krasaveček. ♥ Všichni jsou krásní, ale tito dva si mé srdce získali.
Jinak asi nic nového. ;))

Vysloužilí chrti

19. března 2012 v 20:32 | Plex
Upozornění: Článek obsahuje drastické záběry. Kdo chce vědět více, klik na c. č.

Úvod k nové rubrice

18. března 2012 v 17:47 | Plex
Milují nás více než sami sebe. Položili by za nás život. Důvěřují nám. A jak jim to někteří z lidské rasy oplácí?
Řeč je o nevinných tvorech, kteří jsou všude kolem nás. Zvířata. Ať už se mluví o domácím násílí, nechtěných mláďatech, některých drůbežárnách a jatkách, testování na zvířatech, vysloužilých chrtech, kožešinových zvířatech a mnohohem více způsobů, ve valné většině se jedná o týrání. Co nám provedli? Copak si někteří lidé neuvědomují, že naši chlupatí, opeření nebo šupinatí přátelé mají také city? Že vnímají bolest, strach a hrůzu?
Rozhodla jsem se udělat tuto rubriku, abyste si uvědomili, jak jsou někteří z nás nelidští a jak se k zvířatům chovají (i když vím, nebo alesoň doufám, že vy se k nim takto nechováte). Každý článek bude o jiném způsobu týrání. Zítra, nebo ještě dnes čekejte článek o pro mě nejkrásnějších psech, chrtech. O vysloužilých aristokratech v kleci.

17.3.2012

17. března 2012 v 18:35 | Plex
Ahoj. Dnes mix:
  • To dnešní počasí! ♥ Sice je v kalendáři ještě pořád zima, ale venku je léto. Byli jsme dneska celý den na zahradě, vzala jsem i morčata. Měla jsem tričko s krátkým rukávem a tříčtvrťáky, a to mi ještě bylo vedro. Jsem ráda, že už nás zima opustila. :))
  • Teď jedno zklamání - u třetího dílu příběhu Šepot vln nemám ani jeden komentář. A to jsem ho sem dávala asi ve středu. :(( Všimla jsem si, že ho moc lidí nečte, asi jen tři čtenáři, ale alepoň ti mohli přidat jediný komentář. To už to vůbec nemusím psát, když to nikdo nečte. A to jsem si dělala takové naděje a práci s promyšlením příběhu.. Achjo. :'(
  • Zase přemalovávám shetlandskou klisnu. Minule se mi totiž vůbec nepovedla a kazila mi sbírku, tak jsem se rozhodla, že jí opět udělám nový kožíšek. Ještě jí nemám, ale bude to asi ryzka s světlou hřívou a odznaky. Také už pracuji na pavilonu pro jezevce, ale ten mi bude trvat déle. Je to dost makačka, a to jsem ještě na ačátku. :D
  • Jinak moje sbírka se má dobře a jelikož je hezky, holky a Jack vyrazili na celodenní vyjížďku. Linda si vzala Merkura, Jack Kittu a Klára Sněženku. Vrátili se před chvílí. Dále pak Bonaparte začal trochu pokulhávat, tak jsme ho nechali dnes v klidu. Naštěstí v brzké době na plánu žádné drezurní závody nemá, takže vynechání tréninku pro dnešek nevadilo. Kopyto jsme mu prohlíželi, ale nic jsme tam neviděli. Možná se mu jen něco zaseklo pod podkovou. Veterinář se na něj má podívat zítra. Snad to nebude vážné. ;(

Šepot vln (3. díl)

14. března 2012 v 15:31 | Plex |  Příběhy
Z minulého dílu: A vtom jsem si všimla, že z vrcholku jedné nízké členité skály stoupá dým. Dým, neznamená to náhodou volání o pomoc?
Skála, ze které stoupal dým, nebyla tak kolmá jako ostatní skály, v pohodě se na ní dalo vylézt. Byla taky asi ze všech skal nejnižší, mohla měřit sotva tři metry a dokonce na ní z jejího boku vedla cestička.
Uchopila jsem Sakuřino vodítko ještě pevněji. Vydali jsme se cestičkou nahoru. Strach a zvědavost se mnou cloumaly. Co tam asi bude?
Moje očekávání zraněného tuláka, co tu uvízl a volá o pomoc, se rychle vypařila. Na skále, která byla na vrcholku plochá, bylo postavené ohniště. Okolo něj seděli dva kluci a holka, normální lidé z civilizace, a udiveně na mě civěli. Studem bych se nejraději propadla čtyři metry pod zem.
"P-p-promiňte, myslela jsem, že…" A vtom jsem si uvědomila, že mi nerozumí. Otočila jsem se a chtěla jsem utéci, kdyby mě nezastavili.
"Ty mluvíš česky?" zeptal se udiveně jeden z chlapců.
Koukala jsem jako vyoraná myš. "Ty mluvíš česky?" zeptala jsem se ho stejnou otázkou, kterou mi položil.
A v tom jsme se všichni začali smát. Když jsme konečně přestali, řekla ta holka: "Tak to musíme oslavit. Pojď, sedni si k nám. A mimochodem máš krásnýho koně."
Nepohrdla jsem a posadila se mezi ně.
"Jo, nepředstavili jsme se. Já jsem Sára, tohle je Filip a Tomáš," řekla Sára ze slušnosti.
"Já jsem Linda a tohle je Sakura," představila jsem svojí dvojici.
"Ty jsi tu na dovolené?" vyzvídala Sára dále.
"Jo, tak nějak. Moje sestra tu bydlí, tak jsem tu na celý červenec."
"Já jsem tu taky na celý červenec," ušklíbl se Tomáš. "Moji rodiče si tu pronajali apartmán.
"A my tu máme babičku," řekla Sára, z čehož vyplívalo, že jsou s Filipem sourozenci. "To víš, tady je Čechů dost, takže si tu vždycky někoho najdeš. Kolik ti je?"
"Čtrnáct, za měsíc mi bude patnáct."
"Mě bylo patnáct v březnu," řekne Sára.
"Mě je šestnáct," přidá se Tomáš.
"Mě taky," přitaká Filip.
Pak jsme byli chvíli z ticha a upřeně jsme sledovali pohasínající ohýnek. Mezitím jsem si potajmu prohlížela moje nové přátele.
Sára měla styl. Hnědé vlasy střižené nakrátko, jen ofinu si nechala dlouhou. Měla jí uplácnutou na stranu. Zelené oči jí zdobily retro brýle s širokými černými obroučky. Z obočí jí čněl stříbrný piercing a ušní dírku měla roztaženou pomocí tunelu.
Její bratr Filip jí byl nápadně podobný. Byl jen o něco vyšší. Vlasy měl sčesané na patku, tak, jak to v dnešní době nosí téměř každý kluk v jeho věku.
Tomáš ale takhle vlasy neměl. Naštěstí. Hnědé nerovné kadeře měl střižené do mikáda. Neposedné prameny mu padaly do čela. Oči zářily zelenou a hnědou barvou.
"Tak, já asi půjdu," přerušila jsem trapné ticho.
"Už?" zeptal se Filip. "Vždyť tu jsi sotva čtvrt hodiny!"
"Sakura už musí dostat večeři," vymlouvala jsem se, ale nelhala.
"Nechceš doprovodit?" nabídla mi Sára.
"Klidně," přitakala jsem. Menší společnost by mi nevadila, stejně jsem se bála, že bych domů netrefila, a oni to tu znají určitě lépe než já.
Tak jsme šli pláží, já se nesla na koňském hřbetě a oni kráčeli po našem boku. Přitom jsme se povídali.
"Přijdeš zítra?" chtěla se ujistit Sára, když jsme dorazili na místo. Zřejmě byla ráda, že už nemusí čas trávit se dvěma kluky.
"Tak jo, ráda. Kde budete?"
"Můžeme se pro tebe ráno spíš stavit," navrhl Tom.
"A v kolik?" zeptala jsem se.
"Tak v devět ráno tady?"
"Dobře," souhlasila jsem. "Tak ahoj,"
"Ahoj," odpověděli mi jednohlasně a já sledovala, jak mizí v šeru za zatáčkou.
Nováčci pro náš ranč :)

12. března 2012 v 19:40 | Plex
Dneska k nám přijeli dva nováčci. A koně to tentokrát nejsou. A nejsou to ani lidé, ani psi, ani kočky, ani krávy, ani ovce a ani nic podobného. Tak co to je, co? :D Prozrazuji jen, že se to nejsou domácí zvířata. Tato zvířata jsou spíše menší a žijí v lese. Koně jsem si tentorkát koupit nechtěla, protože jich mám dost a chtěla jsem dát šanci i jiným zvířatům. Hádejte, co to bude, než se podváte na fotky. A pak do komentářů napište, jestli jste se trefili, nebo co jste si mysleli. Tady je fotka:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Tadáá!
Jezevečci :))
Ten se skloněnou hlavou je od Collecty a ten a za ním je od Schleicha. Collectu jsem dala jako samečka a pojmenovala ho Zeke. Schleich bude samička, a jmenuje se Zorka.
Během týdne jim udělám "pavilon". Už se na to těším! :))

Nápad-VŠICHNI PROSÍM ČTĚTE!

11. března 2012 v 13:02 | Plex
Ahoj lidi. Tak mě něco napadlo. Vlastně to není čistě z mé mysli, přiznávám, že se opičím po Mikovi. Jak Mike pořádá v létě tu BH a SCH sešlost, tak mě napadlo uspořádat taky něco podobného. Ráda bych se zúčastnila i té Mikové, ale to bude až někde u Brna, což je ode mne na druhé straně republiky. Já jsem z Hradce Králové. K tomu, abych něco takového uspořádala, ovšem potřebuji spolupořadatele/spolupořadatelku. Kdo by byl ochoten přijet do Hradce, popřípadě já za ním, abychom to společně připravili? Bylo by to někdy o víkendu v květnu nebo červnu, až bude tepleji. Bližší info ještě přidám. Miku, doufám, že se nezlobíš. Pořádám to pro ty, kteří by se rádi zúčastnili tvé sešlosti, ale mají to daleko. Kdo by to se mnou uspořádal? Může vás být klidně víc. Kdo by se zúčastnil? Napište do komentářů, budu ráda za každou pomocnou ruku. ;))